Zubr Klimeš a Jestřáb Račuk pronikli do All-Stars týmu Chance ligy

S červnem sice nastoupila horka, hokejisty Lukáše Klimeše a Marka Račuka ale může hřát něco jiného. Na dovolenou odcestovali jako členové All-Stars týmu druhé nejvyšší české soutěže za sezonu 2018/2019. Zastoupení v elitní hráčské pětici tak mají v Přerově i Prostějově.

Na snímku z července 2018 brankář Lukáš Klimeš na tréninku hokejistů Přerova. Foto: Petr Komárek/Hanácké noviny

O nejlepších hokejistech uplynulého ročníku Chance ligy rozhodovali sportovní manažeři patnácti klubů, které v ní působí. Projekt spustil internetový server Hokej.cz. Vyhlašoval se nejlepší brankář, obránce, útočník, junior, trenér a hráč sezony. Kromě toho manažeři hlasovali také o složení All-Stars týmu.

Klimeše podepsala Kometa

Jako brankáře do něj zvolili Lukáše Klimeše, který svými výkony držel přerovské Zubry. V prvoligové základní části zaznamenal nejvyšší úspěšnost zákroků ze všech gólmanů. Za 45 zápasů, do nichž nastoupil, ji vytáhl téměř na 93 procent.

Odchovanec Komety Brno si zároveň vysloužil titul nejlepšího brankáře sezony. Na to zareagovali právě Brňané, podepsali s ním novou smlouvu a povolali jej do přípravy. V ní zabojuje o místo v extraligovém kádru.

Klimeš si loni na své konto připsal i tři asistence u přerovských gólů. Když bodoval, Zubři pokaždé zvítězili. Zanedlouho pětadvacetiletý gólman zkraje září přispěl k domácímu triumfu nad Jihlavou, v listopadu pomohl zdolat Litoměřice a v polovině prosince českobudějovický Motor.

Angažování Marka Račuka se prostějovským Jestřábům vyplatilo. Odchovanec teplického a litvínovského hokeje se zařadil mezi tahouny mužstva. Foto: Lubomír Tesař/lhkjestrabi.cz

Jako jeden ze tří útočníků figuruje v All-Stars týmu první ligy prostějovský Marek Račuk. Předsezonní posila Jestřábů patřila v základní části k nejproduktivnějším hráčům soutěže. Za 47 startů si vysoký rodák z Teplic přišel na 14 branek a 42 asistencí. Vidět byl rovněž v následném čtvrtfinále play-off, kde Prostějov pořádně potrápil Vsetín. Račuk proti Valachům čtyřikrát skóroval a pětkrát na gól nahrával.