Zemědělci dodávají bedýnky lidem z pole až domů

Saláty, kedlubny, brambory a miska jahod nebo třešní. I tak může vypadat bedýnka, kterou až do domu doručí farmář ze svého pole. Poptávka je velká, sklizeň sezonní zeleniny ale poznamenaly deště a taky přemnožení hraboši.

Složení zeleninové bedýnky, které také nabízí Zahradnictví Špunar z Brodku u Přerova. Foto: www.zahradnictvi-spunar.cz/

Rodina Vymětalových z Břestu na Kroměřížsku pěstuje zeleninu už přes třicet let. Zájem o jejich výpěstky je tak silný, že nestačí uspokojit všechny zákazníky. O letošním roce ale mluví jako o nejhorším za posledních třicet let. „Ranou zeleninu vysazujeme v dubnu. Květen byl velmi studený, takže rostliny neměly start a za druhé se přemnožili hraboši. Všechno sežrali. Co se vody týče, jestliže za květen napadlo sto deset mililitrů vody, tak živiny se splavují dolů, a protože nepoužíváme žádnou chemii, musíme nechat na přírodě, co z toho naroste,“ konstatuje dvaasedmdesátiletá farmářka. Za přemnožené hlodavce může podle ní hlavně sucho. „Když sem tam prší, nateče jim to do děr, vodu nesnášejí. Loni byl suchý rok. Taky mají čtyřletý cyklus a teď jsou na vzestupu,“ říká žena.

V Břestu pěstují všechny druhy zeleniny a taky chovají včely. Zásilky se zeleninou nebo ovocem posílají do celé České republiky. „Lidé si na našich stránkách sami vyberou, na co mají chuť. Někdo chce třeba jen cibulku a salát. Každý čtvrtek ale máme výdej i u nás. Aktuálně nabízíme košťáloviny, kedlubny, cibulky červenou i žlutou, ledový a hlávkový salát. Od července začínáme s mrkví, bramborami, kapustou, zelím, podle toho, co vyroste,“ doplňuje Danuše Vymětalová.

Místo semínek zelenina

Bedýnky chystají pravidelně taky v zahradnictví v Brodku u Přerova. První zásilky rozvezli v roce 2011 a od té zákazníků přibývá každý týden. „Původně jsme dělali zeleninu na semeno, nikoli na produkci plodu. Když ale začaly osivářské podniky krachovat, napadlo nás dělat zeleninové bedýnky, dodávat zeleninu do velkosladu se v dnešní době nevyplatí. Začali jsme na Přerovsku, ale nakonec se to rozrostlo až na Olomoucko, Hranicko, Prostějovsko, Velkou Bystřici nebo třeba Bystřici pod Hostýnem,“ vzpomíná Jakub Špunar, majitel stejnojmenného zahradnictví. Hraboši jim na rozdíl od ostatních farmářů těžkosti nedělají, jejich pozemky jsou totiž obklopené vodou. „Na začátku nás trápilo sucho, pak začaly deště, ale s nimi přišly i kroupy. Poničily úrodu, bramborové natě byly ulámané a nejvíc to odnesly kapusty. Listy jsou prodírkované,“ uvedl.

I když biofarmě Vymětalových v Břestu na Kroměřížsku letošní počasí příliš nepřálo, zájem zákazníků je pořád značný. Foto: Josef Vymětal

Stop plastům

Jakub Špunar každý týden rozveze okolo 150 bedýnek. „Počty se mění, máme ale celou řadu stálých odběratelů a každý týden je kapacita plná. Řídíme se tím, co zákazníci chtějí a letos se snažíme omezit plasty. Takže třeba špenát není v plastových miskách, bedýnky jsou papírové a vratné,“ popisuje zemědělec. Aktuálně doručují až do domu nové brambory, svazek mrkve, svazkovou cibuli, kapustu, zelí, žampiony, salát, červenou řepu ještě uskladněnou z loňska a v balíčku najdou lidé i misku s třešněmi. Objednávka přijde na 270 korun, což je i maximální částka. „Cena se mění podle plodin. Přes zimu klesne ke 160 korunám, to nabízíme brambory, mrkev, petržel, kořenovou zeleninu, řepu, cibuli, snažíme se uskladnit co nejdéle čínské a hlávkové zelí. Někdy bedýnku oživíme i bylinkou nebo něčím, co se dá vypěstovat ve skleníku,“ doplňuje majitel zahradnictví Špunar v Brodku u Přerova.