Máku by se mohlo urodit více než minulý rok, věří zemědělci

Takový rok, jako byl ten loňský, čeští pěstitelé máku nepamatují. Kvůli suchu se ho urodilo málo a zásoby zmizely nejrychleji za posledních dvacet let. Odborníci však avizují, že pokud bude příznivé počasí, letošní sklizeň by měla být dobrá.

Letošní rok vypadá pro pěstitele máku nadějně. Foto: Hanácké noviny

Česká republika je největším producentem potravinářského máku na světě. Produkce se pohybuje v řádech okolo 20 až 30 tisíci tun ročně a zdravý, kvalitní mák se v Čechách a na Moravě pěstuje na zhruba 30 až 35 tisících hektarech půdy. Loňská sklizeň byla kvůli suchu malá, letošní však vypadá nadějně. „Oproti roku 2018 jsou stavy porostů lepší, je to hlavně v důsledku toho, že jsme ještě dostali mimořádné povolení na moření osiva. Proto porosty přestály sucho a teplo, které bylo od konce března do Velikonoc. V současné době lze říct, že stav máku je uspokojivý, porosty jsou na dobré úrovni,“ řekl Vladimír Sehnal, jednatel zemědělské skupiny ROLS Lešany a místopředseda představenstva Spolku Český modrý mák. „Pokud bude normální vývoj počasí, tak by sklizeň měla být letos dobrá a máku by na trhu mohlo být dostatek. Měla by se vyrovnat nabídka a poptávka,“ podotkl.

Nedostatkové zboží

Na květnovém polním dni na farmě v Kostelci na Hané na Prostějovsku, kde se sešli čeští pěstitelé máku, připomněl i to, že aktuálně jsou zásoby modrých kuliček skoro na nule. Po slabé loňské úrodě se totiž doprodávají už jen zbytky. „Takovou situaci nepamatujeme, loňská sklizeň byla mimořádně nízká. Zásoby jsou v podstatě vyprodané a dá se říct, že to bylo bezprecedentní. Za posledních dvacet let taková situace nenastala. Loni byla úroda kvůli suchu poloviční,“ řekl Vladimír Sehnal.

Historické mezníky

Připomněl, že celková úroda se pohybovala okolo 14 tisíc tun, z toho se jen od loňského září do letošního ledna vyvezlo do zahraničí necelých 9 tisíc tun. „Máme historicky nejmenší zásoby,“ podotkl místopředseda spolku. Jedničkou, kam mák vyvážíme je Rakousko, pak Rusko a na třetí příčce je Polsko. Na nedostatek komodity reagoval i trh a cena máku se tak vyšplhala na historická maxima. „V období od září do letošního ledna bylo dosaženo devadesáti korun za kilogram. Víme, že ceny začínaly na šedesáti korunách a velice rychle stoupaly. Teď je to už okolo sto korun za kilo, což je nejvyšší průměrná cena v historii, jaká kdy byla dosažená. V jiných, běžných letech se cena za kilo pohybuje mezi třiceti až padesáti korunami,“ upozornil Vladimír Sehnal.

Největším producentem potravinářského máku na svět je ČR. Foto: Vladimír Sehnal.

Mák jako droga

Stálým tématem Spolku Český modrý mák je téma morfinu a normy, kolik je přípustné, aby ho mák obsahoval. Spolek se chce zasadit o sjednocení hodnoty pro celou Evropskou unii. „Téma morfinu je věčný problém, tedy na kolik by vlastně norma s morfinem měla být nastavená. Shodili jsme se, že dvacet miligramů by byla ideální hranice, ale v Bruselu se o tom mluví už asi tři roky a stále se to vrací zpátky. Například Slovensko má v normách obsah morfinu nulový, což je ale nesmysl, morfin na semeni z té tobolky vždy ulpí. V současné době je v České republice norma, která schvaluje dvacet pět miligramů na povrchu semene,“ uvedl.

Zdravý, ale nedoceněný

Podle odborníků mák obsahuje dvanáctkrát víc vápníku než kravské mléko. Jde však o stále nedoceněná surovinu, která má přitom nejen na našem jídelníčku dlouhou historii. „Český mák je velmi kvalitní a zdravý. V poslední době se jej proto snažíme víc prezentovat a setkáváme se s dobrou odezvou. Lidé mají spíš obavy, že neví, co kupují. Přestože je na etiketách něco napsaného, nemají jistotu, že tam není namíchaného ještě něco jiného,“ vysvětlil Vladimír Sehnal. Přidal, že velkou budoucnost vidí v zavedení cechovní normy pro mák. „Tuto normu budou splňovat pouze kvalitní české máky, zahraniční technické ne. Mohlo by to vést i k větší spotřebě,“ doplnil Sehnal.

Účastníci polního dne na farmě v Kostelci na Hané na makovém poli.