Žabí stehýnka, hadi, šneci. Do Olomouce míří oblíbený Extrem food festival

Exotickou kuchyni, neobvyklé nápoje a bohatý doprovodný program nabídne 21. září Extrem food festival v areálu olomouckého letního kina.

V nabídce Extrem food festivalu nebude chybět oblíbený hmyz. Foto: Extrem food festival

Festivalový návštěvník bude mít na čtvrtém ročníku na výběr z více než třicet gastro stánků s klasickou zahraniční kuchyní i tou extrémní. V nabídce bude například sushi, španělská paella, pokrmy s pořádnou dávkou chilli nebo hmyz, hadí maso, šneci, žabí stehýnka, holoubátka, kuřecí pařáty a další.

Soutěž v pití chilli piva

Vášniví jedlíci se mohou těšit na soutěže v pojídání. A čeká je opět extrém. Soutěžící budou muset sníst švédské rybí jídlo surströmming, které je považováno za jedno z nejsmradlavějších pokrmů na světě. Pokud to někdo rád ostré, neměl by si nechat uniknout soutěž v pití chilli piva na čas.

Extrem food festival pozval hosty, kteří poradí, jak si splnit cestovatelské sny a mimo jiné tak ochutnat neznámá jídla. Foto: Extrem food festival

Doprovodný program čtvrtého ročníku festivalu Extrem food je plný novinek. Mezi nimi vyniká show Extrem travel a pět zajímavých hostů. Ti se nejen podělí o své zážitky z dobrodružných cest, ale hlavně zájemcům poskytnou praktické informace, jak si splnit vlastní cestovatelské sny. Zcela nově bude doprovodný program na festivalu ve znamení netradičních sportů. Kromě jiného si v ní návštěvníci budou moci vyzkoušet hod sekerou, chůzi po střepech nebo slackline.

Extrem food festival potrvá od 10 do 18 hodin.