Světová špička stolního tenisu míří do Olomouce. Úspěch na Czech Open může pomoci na olympiádu

Poosmé přivítá Olomouc nejlepší stolní tenisty světa. Do sportovního centra Omega opět přijedou na Czech Open, jeden z turnajů letošní Světové tour. Zápasy slibující kvalitní podívanou se budou hrát ve druhé polovině srpna.

V Olomouci bude startovat i česká špička ve stolním tenise, včetně Pavla Širučka. Foto: Jan Brychta/ping-pong.cz

Diváci se mohou těšit na hráče, kteří patří mezi absolutní špičku. V Olomouci se ke stolům se síťkou postaví současný mistr Evropy Timo Boll z Německa, vicemistr světa Švéd Mattias Falck či řada jejich soupeřů z Asie.

„Turnaje světového okruhu včetně toho v Olomouci lákají ještě více výborných hráčů. V příštím roce se totiž koná olympiáda v Tokiu a dostat se na ni dá i na základě umístění ve světovém žebříčku,“ podotkl místopředseda České asociace stolního tenisu Nikolas Endal.

Televizní přenosy do celého světa

Czech Open se řadí mezi patnáct největších turnajů Světové tour. Pod střechou sportovního centra Omega se letos bude rozdělovat celková dotace ve výši 190 tisíc dolarů.

Endal potvrdil, že se mezinárodní přehlídka stolních tenistů uskuteční na Hané i příští rok. V televizi ji sledují diváci po celém světě. Loňské duely o medaile si nenechalo ujít 500 milionů lidí.

Z českých reprezentantů nebudou v olomouckém prostředí chybět Pavel Širuček, Lubomír Jančařík Hana Matelová či Dana Čechová.

Program odstartuje kvalifikací. Ta potrvá první dva dny, poté dojde na hlavní soutěž.

Hana Matelová na MČR 2019 v Teplicích. Foto: Jan Brychta/ping-pong.cz

Prestižní podnik si naposledy podmanili především stolní tenisté z Číny a Japonska. Dvouhru mužů vyhrál Číňan Zheng Peifeng, jeho krajanky Liu Gaoyang a Zhang Rui dominovaly v ženském deblu. V ženské dvouhře do 21 let si zase vybojovala prvenství talentovaná Wang Yidi. Zemi vycházejícího slunce zajistili zlato Kasumi Ishikawová v ženském singlu a Yuto Kizukuri v mužské dvouhře kategorie do 21 let.

„Pohled na letošní startovní listinu plnou světových hvězd, je skvělou pozvánkou i pro olomoucké sportovní fanoušky!“ zve na Czech Open, které se koná od úterý 20. do neděle 25. srpna, náměstek primátora Olomouce Martin Major.

Distribuce vstupenek začala koncem července.