Největším Hanákem se stal hokejový trenér z Přerova Jiří Sklenář

Nemusíte měřit dva metry. Stačí, když prorazíte za hranicemi regionu a dlouhodobě odvádíte uznávanou a smysluplnou práci. Přesně to je případ Jiřího Sklenáře, nadaného trenéra brankářů se zkušenostmi z reprezentace a vítěze ankety o největšího Hanáka.

Hokejový trenér Jiří Sklenář s oceněním pro Největšího Hanáka. Vpravo je jeho patronka v anketě, marketingová manažerka přerovských Zubrů Martina Hrušková. Foto: Aleš Novotný

Anketu Největší Hanák uspořádala Hanácká Kyselka. Jiří Sklenář v rozhodujícím hlasování na Facebooku obdržel přes čtyři stovky hlasů. Předčil tak vedoucího folklórního souboru Hanák Troubky Stanislava Vojtka a zpěváka mužského sboru Rovina z Olomouce Jana Millého.

Nominace překvapila

„Moc mě potěšilo, že mě podpořili lidé, které znám. Je to příjemné,“ svěřil se odchovanec hokeje v Přerově. Právě hokejoví Zubři ho do ankety přihlásili, dopředu ale o ničem nevěděl.

Sklenář trénuje brankáře všech mládežnických kategorií i mužů. U seniorského týmu zároveň působí jako asistent hlavního trenéra Vladimíra Kočary. Na střídačku účastníka druhé nejvyšší české soutěže se společně postavili letos v lednu a vybojovali s ním účast ve čtvrtfinále play-off. Přerované se v něm utkali s pozdějším postupujícím do extraligy Kladnem, za které nastoupili mimo jiné také Tomáš Plekanec a Jaromír Jágr.

Pravidelně trénuje reprezentanty

Na úrovni mládežnických reprezentací Sklenář, jenž má s trénováním zkušenosti rovněž z Chomutova a Komety Brno, v předchozích třech sezonách připravoval gólmany výběrů do devatenácti, osmnácti a šestnácti let. Nyní se bude angažovat u kategorie sedmnáctiletých.

Jiří Sklenář na tréninku brankářů reprezentací do osmnácti, devatenácti a dvaceti let v Třemošné na Plzeňsku. Foto: Ronald Hansel

„Stabilní působení u reprezentací vnímám jako obrovskou poctu a velké ocenění mé práce. Zároveň je to pro mě velká příležitost se učit a neustále se posouvat kupředu,“ svěřil se Jiří Sklenář loni v červnu v rozhovoru pro klubový web.

Aktuálně má i tip, koho by hokejisté Přerova měli do ankety nominovat za rok pro její druhý ročník. „Největší Hanák je v našem klubu jenom jeden. Sice jsem teď vyhrál já, ale pro příští rok by měl být jasnou volbou náš manažer,“ poukázal na sportovního ředitele prvoligového A-týmu Pavla Hanáka.