Do Olomouce přijde zima už 23. října. Na Snow film festu

Jste dobrodruzi a sportovci, cestujete do ciziny i po naší vlasti? Hlídáte předpověď počasí a sněhové podmínky, abyste ve vhodnou chvíli stáli na svahu, na vrcholu nebo u oblíbeného bufetu na křižovatce turistických cest, kde vám je dobře? Nejen pro vás je tu Snow film fest v Olomouci.

Z filmu Queen Maud Land (USA, 2018). Zdroj: Snow film fest

Snow Film Fest přináší prostřednictvím špičkových outdoorových filmů dobrodružství do všedních dní. Svým rozsahem je největší akcí svého druhu u nás. Celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sportech a zážitcích během října až prosince zavítá do všech českých i slovenských regionů. Jako první uvidí 23. října filmy spolu s Prahou diváci v olomouckém v kině Metropol.

Filmy doplní přednáška o prvovýstupech v Pákistánu

V programu je šest pečlivě vybraných filmů – finalisté ze zahraničních festivalů a novinky z domácí produkce. Na své si přijdou milovníci extrémních chvilek, čerstvého prašanu, arktické pustiny i sportovní fanoušci.

Horolezec Conrad Anker v Antarktidě při natáčení filmu Queen Maud Land. Zdroj: Snow film fest

„Chceme z Olomouce udělat meku Snow film festu a věříme, že i přednáška o prvovýstupech v Pákistánu od horolezce a cestovatele Hana Harače přitáhne plno diváků,“ říká organizátor Pavel Pichler z Travelbakers.

Na kole přes Alpy, v neoprenu mezi kry

Letos se mohou diváci těšit na film Queen Maud Land a hvězdně obsazenou expedici v čele s Alexem Hannoldem za zdoláváním skalních stěn daleko za polárním kruhem, na bezútěšné podmínky ostrova Onekotan uprostřed Ochotského moře. Kromě toho také uvidí snímek Ice&Palms, cyklistický přejezd Alp, okořeněný o sjezdy těch nejzvučnějších alpských vrcholů, na blázna v neoprenu mezi krami ve filmu Surfer Dan, na dokument Můj svět neboli zpověď extrémního sportovce Jana Vency Franckeho a nebo na sbírání Střípků ze života horolezce Mirka Šmída.

Více k festivalu na www.snowfilmfest.cz.