Fotbalisté Šternberka prohráli naposledy v prvním kole a vedou krajský přebor

V prvních dvanácti kolech letošního ročníku olomouckého krajského přeboru se jim náramně dařilo. Šternberští fotbalisté dosud potkali jediného přemožitele, zbylých jedenáct zápasů vyhráli a s třiatřiceti body vedli tabulku. Na druhý Medlov, třetí Zábřeh a čtvrtou Lipovou měli k dobru hned osm bodů.

Fotbalisté Šternberka se v kabině radují z vítězství, které v 7. kole vybojovali na hřišti Lipové (1:2). Foto: Facebook FK Šternberk

Porážku utrpěl Šternberk pouze v úvodním kole soutěže spadající do páté nejvyšší fotbalové úrovně v Česku. Slovanu Černovír na jeho hřišti podlehl 1:3. Od té doby se však tým vedený trenérem Ivem Lošťákem vezl na vítězné vlně. V rozmezí 10. srpna a 13. října uspěl v jedenácti mistrovských utkáních za sebou. Postupně si poradil s Mohelnicí, Litovlí, Velkými Losinami, Lutínem, Ústím, Jeseníkem, Lipovou, Dolany, Kralicemi na Hané, Bohuňovicemi a Medlovem. Na domácím stadionu přitom neztratil ani bod a inkasoval pouhé čtyři branky.

Střelecky se v první třetině krajského přeboru dařilo zejména záložníkovi Janu Tögelovi. Na své konto si připsal jedenáct gólů a v polovině října byl nejlepším střelcem soutěže. Dohromady se Šternberští během dvanácti duelů trefili sedmatřicetkrát, čímž opět předčili všechny své soupeře. Klapalo jim to i v obraně, která kapitulovala jen v jedenácti případech.