Olomoucká vinárna Pod Pálavou sází na samoobslužný degustomat

V centru Olomouce jim chyběla vinárna zaměřená na kvalitní moravská vína. Manželé Havlíkovi si ji proto sami založili. Ve svém podniku s názvem Pod Pálavou provozují i samoobsluhu, ze které mohou zákazníci podle libosti ochutnávat to nejlepší z národního salonu vín na zámku ve Valticích.

Vinárnu Pod Pálavou si manželé Peter a Alena Havlíkovi otevřeli v dubnu letošního roku. Na olomouckém Dolním náměstí nabízejí ta nejkvalitnější moravská vína z národního salonu vín ve Valticích. Foto: Petr Komárek/Hanácké noviny

Procházejí každý z jiného koutu Slovenska. Peter Havlík z východního, jeho manželka Alena ze středního. Kvůli práci se nejprve přestěhovali na jižní Moravu, kde žili třináct let.

Peter Havlík se tam skamarádil s několika menšími a středně velkými vinaři. Začal se o víno více zajímat, chodil pomáhat do vinohradů a sklípků. Přičichl i k práci someliérů. Při samostudiu mu cenné informace spojené s rozpoznáváním chutí poskytli v Národním vinařském centru ve Valticích, kde se nachází salon se stovkou nejlepších českých a moravských vín. „Malé vinaře jsem pak překvapoval tím, že jsem trefil odrůdu vína, které jsem zrovna ochutnával. Já, ‚Východňár‘ odchovaný na borovičce a špatném pivu,“ směje se Peter. Nyní se chce o své zkušenosti podělit s dalšími milovníky vína.

Chybějící vinárna

Příběh jeho vinárny Pod Pálavou rozepsala loňská srpnová procházka centrem Olomouce, kam jej s rodinou přivedla opět práce. „Vydali jsme se na pohárek vína, jak to v létě máme ve zvyku. Chtěli jsme si dát dobré moravské víno, ale v centru jsme našli jen vinárny s chilskými, argentinskými a francouzskými víny,“ zavzpomínal Havlík.

Majitel vinárny Pod Pálavou na Dolním náměstí v Olomouci Peter Havlík u degustačního automatu, z kterého mohou zákazníci ochutnat šestnáct druhů vín. Do budoucna k němu přibude ještě jeden na osmnáct lahví. Foto: Petr Komárek/Hanácké noviny

K manželce tehdy z ješitnosti utrousil, že chybějící nabídka vín z Moravy je pro Olomouc hanbou a že si asi kvůli tomu otevře vinárnu vlastní. Netušil, že měsíc poté se jeho slova začnou blížit skutečnosti. U podloubí historického domu na Dolním náměstí se pustil do opravy prostor, kde za půl roku vznikl nový podnik.

V provozu je od poloviny letošního dubna. Servíruje vína z Moravy prověřená prestižními soutěžemi a oceněná zlatými medailemi. Zákazníci si z nich mohou vybrat bez pomoci personálu a to díky degustačnímu automatu.

Automat s nejlepšími víny

Do stroje nejdřív hosté vloží kartu propůjčenou obsluhou. Ta je propojí přímo s pokladnou, kde tak nemusejí nikomu nic hlásit, a mohou se pustit do ochutnávky některé z šestnácti odrůd vín. Na automatu si navolí, kterou láhev chtějí vyzkoušet a jaké množství vína si přejí nalít do sklenice. Rozhodují se mezi půl deci, jednou deci a jednou a půl deci. Cenu a vlastnosti objednaného nápoje zjistí z cedulek ve výšce očí.

Degustačním automatem, u nějž se hosté sami obsluhují se skleničkou v ruce, je vinárna Pod Pálavou v Olomouci výjimečná. Foto: Petr Komárek/Hanácké noviny

„Z kolekce vín valtického salonu jsme vybrali dvanáct bílých, jedno růžové a tři červená. Seřazená je máme podle cukernatosti. Chuť a vůně vín se v automatu udrží až třicet dní. Jsou totiž pod ochranou dusíku, který nedovolí oxidaci a v ideální stálé teplotě,“ vyzdvihl majitel vinárny. Nejsušší z vín Chardonnay má cukernatost půl gramu na litr, nejsladší Pálava naopak více než stodvacetinásobek.

Peter Havlík přiznává, že lahve musejí s manželkou do automatu často doplňovat. Na nezájem zákazníků o vinárenskou samoobsluhu si tedy nestěžují. Do budoucna hodlají pořídit ještě jeden degustomat, do něj se vejde osmnáct různých vín. „Kouzlo moravských vín spočívá v krásné jiskře a větší různorodosti chutí. Když je ochutnáte, zamilujete si je. Stačí se k nám o tom přijít přesvědčit,“ zve do vinárny Pod Pálavou její vlastník.