Pekr má na Olomouc příjemné vzpomínky, sleduje i „svůj“ Uničov

Po více než třech letech nastoupil letos na podzim za hokejovou Olomouc. Jinak si ale Matěj Pekr plní povinnosti v Jihlavě, odkud čas od času zajede za rodinou do Uničova. Sledovat stíhá i dění v tamním klubu, jehož seniorský tým hraje v krajském přeboru.

Uničovský rodák Matěj Pekr působí v Jihlavě, do extraligové Olomouce má vyřízené střídavé starty. Foto: Markéta Křížová/hcdukla.cz

V Olomouci strávil šest let. Krásných let. S Kohouty Matěj Pekr vybojoval postup z první ligy do extraligy, sám se vypracoval v kanonýra. Po play-off nejvyšší soutěže proti Plzni v sezoně 2015/2016 se však z krajského města vydal do Kladna. Posléze zakotvil v Jihlavě.

Než nastal jeho olomoucký comeback, uběhlo tři a půl roku. Prostřednictvím střídavých startů zasáhl do venkovního střetnutí s Litvínovem. „Bylo příjemné vrátit se do míst, kde se mi nejvíc dařilo a podílel jsem se na týmovém úspěchu. Beru to pozitivně a jsem rád,“ pochvaloval si.

Olomouc? Maximální spokojenost

Z působení v bíločerveném dresu si vzpomíná nejen na slavný postup mezi českou elitu v roce 2014. „Za Olomouc jsem přece jen hrál šest let. Byly to příjemné roky, neměl jsem si na co stěžovat a byl maximálně spokojený,“ netajil se.

Nejlepší střelec Dukly v minulé sezoně Matěj Pekr dal 32 branek. Foto: Zdeněk Drla/hcdukla.cz

Kohoutí „plecharéna“ mu v některých věcech připomíná jihlavský stadion. „Historicky jsou zhruba na stejné úrovni, to samé platí pro ozvučení,“ srovnal.

Extraligu, do které se po delší době znovu podíval, si jednatřicetiletý útočník klade za svůj hlavní cíl. Jestli by ji v budoucnu hrál za Olomouc proti Jihlavě či naopak, by neřešil. Jak poznamenal, soupeře by si vybírat nemohl.

Z Vysočiny jednou za dva nebo tři týdny vyrazí za rodinou. Má ji v Uničově, odkud pochází. Společně zasednou třeba u dobrého oběda. 

Uničov patří do druhé ligy

S prostředím města u řeky Oskavy spojil Pekr kromě osobního života část hokejové kariéry. Za místní klub sbíral kanadské body i mezi muži – ve druhé lize (třetí nejvyšší soutěži v Česku – pozn. red.). „Klub do druhé ligy historicky patří. Bohužel, finančně to asi není pro Uničov úplně zajímavé. Je to trochu škoda,“ tvrdí. „I tak ale uničovský hokej slouží k zábavě pro lidi, což je dobře,“ doplnil.

Důrazný Matěj Pekr. Foto: Luboš Vácha/www.hcdukla.cz

Sám uničovské Orly sleduje a to poměrně dost. V klubu se pohybují jeho kamarádi. Hráči, trenéři a další činovníci ze zimního stadionu. V polovině listopadu oceňoval, že se Severomoravané drží v krajském přeboru mezi třemi nejlepšími týmy. „Po šedesáti minutách vlastně ani jednou neprohráli,“ vyzdvihl.

V uničovských ulicích slýchá Matěj Pekr podobnou mluvu jako v Jihlavě. „Jedná se trochu o paradox. Uničov je sice okrajově Haná, ale nemůže se srovnávat třeba s Prostějovem, kde jde slyšet to nářečí,“ všiml si. Větší rozdíly v používaném jazyku pociťoval dva roky nazpět při angažmá v Kladně. „Smál jsem se některým jejich slovíčkům a oni zase některým mým,“ připustil s úsměvem.