Opět Libor Sita. Hráč ze Střelic ovládl i druhý turnaj Grand Prix ve stolním hokeji

Sokolovna ve Střelicích, místní části Uničova na Olomoucku, patřila v sobotu 23. listopadu druhému turnaji Grand Prix ve stolním hokeji – šprtci. Absolutním vítězem se stal domácí hráč Libor Sita a navíc místní tým získal double. Celkově se zúčastnilo 25 hráčů a hráček.

Celkové pořadí druhého turnaje Grand Prix ve stolním hokeji ve Střelicích na Olomoucku. Zleva: Jan Poštulka, Libor Sita, Karel Laštovica. Zdroj: Český svaz stolního hokeje

Grand Prix pořádá Český svaz stolního hokeje, který pro letošní sezonu vyhlásil tři kategorie v GP. Turnaj začal tradičně od půl desáté a hned od prvních kol bylo jasné, že se bude bojovat o každý bod.

Po sedmi kolech se z vítězství v turnaji i kategorii Open radoval střelický Libor Sita. Zůstal neporažen a zvítězil o bod a půl. O druhém a třetím místě rozhodoval mezi čtyřmi hráči koeficient. Druhé místo nakonec získal týmový kolega vítěze Jan Poštulka, třetí skončil Karel Laštovica. Kategorii 40+ vyhrál těsně o půl bodu zábřežský Josef Gába před vsetínským Jaroslavem Laštovicou a zábřežským Janem Černým. „Byl to zajímavý turnaj. Až do posledního zápasu šlo o medaile a naštěstí jsem závěrečné utkání zvládl a získal zlato,“ rozplýval se nad zlatou medailí Gába.

Stejné pořadí jako na prvním turnaji

Poslední vyhlašovaná kategorie Grand Prix patří žákům. Tentokrát ji ovládl vsetínský Michal Ščerba. Druhé místo obsadil o půl bodu za ním Tomáš Pírek a kolekci medailí pro domácí celek završila bronzovou příčkou Adéla Poštulková.

Střelický turnaj tak měl v celkovém pořadí na prvních třech místech stejné obsazení, jak na prvním turnaji ve Valašském Meziříčí.

David Pelikán

Autor je studentem žurnalistiky na Univerzitě Palackého