Pivo s výtažkem z mexického kaktusu má prostějovské kořeny

Voda, slad, chmel, pivovarské kvasnice a… nopal. Prostějovská firma s kontakty na Latinskou Ameriku využívá pro vaření piva druh kaktusu rostoucího poblíž sopky Popocatépetl. Pěnivý nápoj díky němu obsahuje až šestkrát více zdraví prospěšné vlákniny než běžná česká piva.

Nopalové pivo pijí lidé v Česku, na Slovensku, na Ukrajině či ve státech latinské a severní Ameriky. Foto: archiv V. Komínka

Výraz nopal vymysleli pro kaktus Aztékové. S opuncií mexickou neboli Opuntia ficus indica – copena V (lesklý kaktus, jediný bez ostnů a jediný vhodný k potravinářskému využití z 256 ve světě známých druhů – pozn. red.) se Vladimír Komínek z Prostějova rozhodl poprvé experimentovat na přelomu tisíciletí. S odborníky z brněnské Mendelovy univerzity postupně vymysleli receptury na nopalový chleba a jogurt.

Jednou napadlo vedoucího laboratoří Františka Přikryla přidat kaktus rostoucí na lávových polích mexické sopky Popocatépetl také do piva – nejzdravějšího iontového nápoje. Tak vzniklo nejprve nealkoholické pivo, které si kvalitou nezadalo s ostatními.

Prezident společnosti Partners Ardanas Vladimír Komínek (vlevo) s nopalovým pivem. Foto: archiv V. Komínka

Poté uvařili také jedenáctku. S pěnivostí a chutí, jak má být. Následoval důležitý krok – převést zajímavý nápad do sériové výroby. „Hodně nám pomohli dva lidé. Prezident Českomoravského svazu minipivovarů Honza Šuráň a prostějovský primář Zdeněk Dokládal, který se mnou spolupracoval i na jiných nopalových výrobcích,“ podotkl Vladimír Komínek, od roku 2007 prezident společnosti Partners Ardanas, která s potravinami s netradiční surovinou obchoduje.

Nopalové pivo se díky dobrým kontaktům jeho známých uchytilo v pivovaru v Nymburku. Odjíždět odsud začala auta se sudy a skleněnými lahvemi naplněnými jedenáctistupňovým nepasterizovaným ležákem. Cesta k němu vede přes dvojité rmutování, svrchní sypání a osm týdnů zrání v ležáckých tancích.

Bohatý zdroj vlákniny

„Pivo obsahuje až šestkrát více vlákniny než například Pilsner Urquell. Pro český a ukrajinský trh ho vaříme hořčejší, pro spotřebitele v Latinské Americe a USA naopak podle jejich potřeb sladší. Uvařit dokážeme ale prakticky jakékoliv, svedli bychom i pivo pro lidi s bezlepkovou dietou,“ objasnil Komínek a vyzdvihl spolupráci s nymburským pivovarem a jeho ředitelem Pavlem Benákem, sládkem Bohumilem Valentou a obchodním manažerem Ladislavem Češpivou.

Dovézt nopal z Mexika do střední Evropy trvá podle jeho slov přibližně dva měsíce. Jedna ze zásilek posloužila k vaření nové várky piva. Hotová byla koncem září a ochutnat ji mohli lidé v Česku, na Slovensku a také na Ukrajině.

Prezident společnosti Partners Ardanas Vladimír Komínek s nopalovým pivem. Foto: archiv V. Komínka

„Přidáním nopalu dostává pivo velmi příjemné aroma. Lidé mu mnohdy nedůvěřují, ale po ochutnání zjistí, že jejich obavy byly zbytečné. Pivo pak nakupují třeba i po bedýnkách,“ poukázal Vladimír Komínek, že masově konzumovaný nápoj obohacený o výtažek z kaktusu příjemně překvapí a stojí za to ho minimálně vyzkoušet.

O výrobci potravin z nopalu

Česko-španělsko-mexická společnost Partners Ardanas vznikla v Prostějově za účelem zaměstnávání lidí se sníženou pracovní schopností. Navázala na svou předchůdkyni Ardanas s.r.o., která se postarala o vytvoření nezávislé sítě maloobchodních prodejen v České republice a na Slovensku. Vladimír Komínek a jeho kolegové chtěli na trh přinést nové kvalitní potraviny, na vhodného partnera ke spolupráci narazili v Mexiku.

„Mexiko se může pochlubit jedinečnými podmínkami právě pro pěstování nopalu, který má vynikající výživové hodnoty,“ řekl Komínek, proč vsadili na lesklý kaktus bez ostnů. Ve městě Monterry založili firmu STM Euromex Group Exportacion, jež se zabývá pěstováním a vývozem ryzího bio koncentrátu z nopalu.

Partners Ardanas spolupracuje s Mendelovou univerzitou v Brně. Tamní odborníci pomohli vyvinout receptury na nopalové pečivo, pivo, jogurty, těstoviny a čaje. Zdravé potraviny se především vyvážejí, velká část odběratelů se nachází na americkém kontinentu.