Vánoce Flora na olomouckém výstavišti nabízejí klidnou sváteční atmosféru

Horký svařák, voňavé dobroty, tradiční stánky a nevšední program pro děti. Takový bude již 39. ročník tradičních vánočních trhů v pavilonu A Výstaviště Flora Olomouc. Vánoce Flora 2019 se uskuteční od 12. do 15. prosince a nabídnou originální dárky a bohatý doprovodný program v příjemně vyhřátých prostorách olomouckého výstaviště.

Vánoce se budou na olomoucké Floře slavit od 12. do 15. prosince. Foto: VFO

Pro mnoho lidí znamenají Vánoce kromě svátku i stres. Pořadatelé proto chtějí nabídnout klidnou akci beze spěchu za sháněním dárků. „Chtěla bych, aby v době internetových obchodů, velkých nákupních center a nepřeberného množství zboží, které nás všude obklopuje, byly naše trhy oázou klidu a drobných rukodělných pozorností. Doufám, že se mi tohle přání splní a my všichni najdeme chvilku na to, abychom se zastavili v předvánočním kolotoči,“ přeje si garantka akce Zuzana Chalupová.

Děti se rády zastaví u vánoční salaše. Foto: VFO

Vánoce Flora 2019 mají být příjemně stráveným časem pro rodiny s dětmi. Pro malé návštěvníky bude přichystané zdobení perníčků s umělci Moravského divadla. Rodiče mohou mezitím pořizovat dárky nebo se zastavit u tradičního svařáku. Členové Moravské filharmonie navodí hudebním vystoupením žesťového kvintetu vánoční atmosféru a Moravské divadlo Olomouc představí ukázku ze známé baletní inscenace Louskáček. O zábavu se postará dětské Hudebně-dramatické studio při MDO.

Pro nejmenší bude hrát Kašpárkova říše

Letošní Vánoce hýří samými novinkami, organizace Bricks 4 Kidz připravila zábavný doprovodný program s kostkami Lego. S dětmi se budou stavět vánoční stromečky, sněhuláci a jiné krásné modely s vánoční tematikou. Děti se mohou těšit na pohyblivého soba se saněmi a další zajímavé motorizované modely. Neobvyklou záležitostí bude letos i opravdová salaš se zvířátky, tematické fotokoutky a pro nejmenší loutkové představení Kašpárkova říše.

Na akci Vánoce Flora 2019 si mohou návštěvníci vyrobit různé vánoční ozdoby. Foto: VFO

Vedle bohatých stánků bude připraven i kulturní program. O hudební program se postará zpěvák Hynek Tomm a kapela ABBA STARS s nestárnoucími hity slavné švédské kapely. Dále okouzlí svým ohnivým vystoupením Petr Dragon Kozák a humorem zase pobaví komička Zuzana Bubílková. Nebude chybět ani tradiční zpívání koled.

Vlastnoruční vánoční přání

Doprovodný program láká také na tvořivé workshopy. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet linoryt s uměleckou skupinou Chaos company. Na workshopu se dozví základy této techniky a domů si odnesou vlastní umělecké dílo v podobě autorského tisku, vánočního přání nebo originálního dárku. Pro všechny věkové kategorie budou připraveny tvořivé dílny v podobě malování baňek, zdobení perníků, tvorba bedýnek, šperků, slaměných ozdob a svíček.

Vánoční výstava bude v pavilonu A a okolí otevřena denně. Foto: VFO

Po celou dobu trvání vánočních trhů budou zahradníci a floristé předvádět tvorbu vánočních dekorací a nebude chybět ani ukázka dekorování slavnostní štědrovečerní tabule.

Kouzelnou atmosféru Vánoc podtrhne pěvecké vystoupení dětí olomouckých škol, soutěž základních a mateřských škol ve zdobení vánočních stromečků a vystoupení dětí z dětských domovů. Program uvnitř pavilonu obohatí venkovní prodej vánočních stromků a jmelí od společnosti Lesy města Olomouce, a.s.

Vánoce Flora 2019

12. – 15. prosince

Pavilon A a přilehlé venkovní plochy Výstaviště Flora Olomouc

Výstava otevřena denně.

čtvrtek-sobota: 9.00 – 18.00 hodin, neděle: 9.00–17.30

Vstupné zdarma