Kapela Sto zvířat veze do Olomouce na přání fanoušků i staré pecky

Kapela Sto zvířat píše svou devětadvacátou sezonu a při přípravách na nové album si na koncertech užívá atmosféru čekání na třicáté narozeniny v roce 2020. V sobotu 7. prosince se se skupina zastaví i v olomouckém S-klubu.

Poslední štací podzimní tour kapely Sto zvířat bude 7. prosince Olomouc. Foto: Sto zvířat

Olomouc je poslední zastávkou podzimní šňůry Devětadvacetour aneb Už jen sedmdesát jedna do sta!, což je program sestavený z devětadvaceti písniček. O playlistu koncertu rozhodli o prázdninách zvířecí fanoušci a tudíž dostaly šanci i songy, které někomu chyběly nebo je kapela nehrála tak často jako Škola, Dáma s čápem nebo Nejkratší cesta… Nechybějí ani ochutnávky z chystaného alba, například píseň Dívka T. a další, které kapela v potu tváře rytmiky a dýchavičnosti dechové sekce urputně chystá a které by mělo vyjít příští rok ke třicátým narozeninám rozskotačeného souboru.

Třicet let spolu

Jak říká Honza Kalina, kapelník Sto zvířat: „Často je čekání na oslavu silnější a výživnější než oslava samotná, i když tu třicátou sezonu si teda náramně užijeme.“ Textař Tomáš Belko se těší, jak to bude kapele hrát, až bude mít jen devětadvacet let do sta… A oba se shodnou: „Kdyby nám někdo v roce 1990 v bistru v Nerudově ulici na Malé Straně, kde jsme po tři dny vymýšleli název tehdy ještě neexistující kapely, předpovídal, že se dožijeme dvacáté deváté sezony, asi bychom za něj zaplatili a řekli si: ‚Hele asi nějakej magor.‘“ Třetím zakládajícím členem je zpěvačka Jana Jelínková, která v současné sestavě kapela hraje od roku 2007.

Chcete na koncert?

Vstupenky na olomoucký koncert jsou k sehnání v obvyklých předprodejích. Pro jednoho nového předplatitele Hanáckých novin budou navíc dva lístky čekat u vstupu do klubu. Stačí si objednat noviny na celý rok 2020 a do poznámky uvést, že chcete na koncert.