V centru Olomouce voní při vánočních trzích populární levandulový punč

Legendární levandulový punč mohou konečně ochutnat i Olomoučané. Vůbec poprvé je k mání na vánočních trzích v centru města, konkrétně v Levandulovém bistru na Horním náměstí.

Lukáš Drlík z Levandulového statku Bezděkov v Levandulovém bistru Olomouc na Horním náměstí. Foto: Hanácké noviny

Punč se doposud vařil jen v Zábřehu a Úsově, lidé za ním museli cestovat. To od letošního podzimu není potřeba. „Opravdu, Olomoučáci, aby ho ochutnali, jezdí za ním do Zábřehu. Slyšeli, že je dobrý, říkali nám. Přivedlo nás to k myšlence nabízet ho také v Olomouci. Máme velkou radost, že se to povedlo,“ popisuje majitel Levandulového bistra Lukáš Drlík. Na děti čeká kornout s levandulovou čokoládou a šlehačkou nebo karamel s ovocem.

Bylinka, která podtrhne chuť

Základem voňavého punče je svařené víno a tvrdý alkohol, místo ovoce ho zdobí snítka levandule. Receptura je už pátým rokem stejná, i proto získal na popularitě. „Je to poctivý punč, který ještě ladíme levandulovým sirupem. Bylinka je tam ale cítit minimálně, skoro vůbec. Přitom právě díky ní je punč vynikající. Koření je v nápoji hodně silné, ovšem ona výslednou chuť hezky podtrhne,“ usmívá se levandulový statkář z Bezděkova u Úsova na Šumpersku.

Levandule je v punči cítit jen nepatrně, podtrhuje přitom jeho chuť. Foto: Levandulový statek

Na olomoucké vánoční trhy se s kolegy hodně těšili. „Je to pro nás reprezentativní místo. Jsme vedle loštických tvarůžků, kousek dál jsou litovelské sýry. Jsme regionální produkty, přímo naproti radnici, v srdci města, což je správně. Jen to chce víc podpořit, zájem veřejnosti je ve vlnách, ale my se nevzdáváme. Chceme ukázat, co zajímavého v regionu máme,“ říká Drlík.

Levandulový med, pivo i paštika

Jejich voňavá firma s bylinou typickou pro jihovýchodní Francii existuje téměř pět let. Lukáš Drlík říká, že k Hané nicméně levandule patří. „Daří se jí tady. Mění se klima a my pěstujeme odrůdy, které v našich podmínkách dobře rostou. V osmdesátých letech byla levandule na jižní Moravě na stovkách hektarů. Proč by nemohla na Hané?“ zamýšlí se.

Výhled z olomouckého levandulového bistra na vánoční strom před radnicí. Foto: Levandulový statek Bezděkov

Spolu se svou ženou otevřel před lety Levandulovou kavárnu v Zábřehu, nedávno restauraci v Úsově a o letošních prázdninách i bistro v Olomouci. Jejich statek v Bezděkově návštěvníkům slouží pouze v létě. „Z levandule děláme kávu, čaj, limonády, likéry, pivo, paštiku, med. Řadu věcí si dokážeme vyrobit sami, ale něco by podle nás měli dělat profesionálové. Takže třeba klobásky nám vyrábí uzenář, pivo zase Pivovar Litovel,“ popisuje.

Ukázat zdejší kraj a zůstat v něm

Zájem o v Bezděkově pěstovanou levanduli je obrovský. Manželé Drlíkovi přiznávají, že poptávku nejsou schopni plně uspokojit, ale nevadí jim to. Cíl mají jiný. „Odmítáme farmaceutické firmy. Všechno, co vypěstujeme, využijeme nebo prodáme sami. Nemáme ambice stát se obrovskou firmou. Chceme zůstat malou farmou, v Olomouckém kraji a být originální. Jsme patrioti a chceme sem naopak lidi přitáhnout a ukázat jim, jak je u nás hezky,“ zdůrazňuje Lukáš Drlík.