Pivaři hledají zpestření, v Kosíři jim uvařili indický Ale

Situace na českém trhu s pivy se mění. Milovníci pěnivého moku chtějí objevovat nové chutě a pivní styly. Minipivovar Kosíř ze Lhoty pod Kosířem na Olomoucku na to zareagoval novou čtrnáctkou inspirovanou pivem dováženým kdysi Brity do Indie.

David Kapsia uvařil novou svrchně kvašenou čtrnáctku Vision G. Foto: Petr Komárek/Hanácké noviny

Podle spolumajitele a sládka minipivovaru Kosíř Davida Kapsii pivaři v Česku mění své návyky. Těch, kteří pijí jen klasické ležáky, ubývá. V hospodách, barech, restauracích či pivotékách čím dál častěji poptávají i svrchně kvašená a kyselá piva.

Ležák pořád vede, ale přidaly se i speciály

Spotřebu ležáků to však neohrozí. „Češi na něj nedají dopustit. Zároveň ale rádi zkoušejí různé speciály, k ležáku si dají jeden nebo dva jako zpestření,“ pozoruje Kapsia. Současný trend hodnotí na české poměry jako neobvyklý. „Lidé už nejsou tolik konzervativní. Otevřeli se také dalším pivům, i když osmdesát procent celkového množství vypitého piva připadá stále na ležák,“ uvedl.

Svrchně kvašená piva nechybějí v nabídce jeho minipivovaru. Na podzim pravidelně připravuje dýňovou dvanáctku, na vánoční svátky třináctku vařenou se skořicí a hřebíčkem, která se těší popularitě především u žen. Pro letošní zimu zase přibyla světlá čtrnáctka s názvem Vision G. Vznikla jako India Pale Ale (IPA), jejíž původ sahá do dob britského koloniálního impéria.

Pod vrcholem kopce Velký Kosíř se pivo vaří od roku 2014. Foto: Petr Komárek/Hanácké noviny

IPA se hodí na zimu

Britové převáželi pivo přes rovník do Indie. Aby se jim na lodích nezkazilo, konzervovali ho chmelem. Ten dodal alkoholickému nápoji výraznou hořkost. „Na zimu se IPA hodí, obsahuje vysoké procento alkoholu a po napití příjemně zahřeje. Navíc zaujme příjemnou ovocnou vůní a chutí,“ prozradil Kapsia s tím, že nové pivo už čepují v prostějovském The 27 Music Baru. Během prosince pak bude k mání třeba v olomouckém The Black Stuff Irish Pub & Whisky Baru.

Svrchně kvašeným speciálům se hodlá David Kapsia s kosířským minipivovarem věnovat i v příští letní sezoně. Vařit plánuje jedno či dvě nová piva. „Lidé ale nepřijdou ani o naše tradiční ležáky,“ ujistil muž, jenž svůj podnik zapojuje do různých akcí typu Dnů českého piva, svatomartinských slavností, případně pálení čarodějnic.

Minipivovar Kosíř otevřel před pěti lety. K jeho nejznámějším pivům patří polotmavá jedenáctka Haltýř, světlá dvanáctka Gabriell a tmavá čtrnáctka Černý kosák.