Richard Pachman s Ditou Hořínkovou zazpívají v Olomouci a Prostějově

Adventní koncert skladatele a zpěváka Richarda Pachmana a muzikálové herečky a zpěvačky Dity Hořínkové rozezní v pátek 13. prosince Husův sbor v Olomouci. O den později se představí v Husově sboru v Prostějově.

Richard Pachman a Dita Hořínková věnují výtěžek koncertu specializovanému dětskému zařízení s ambulantní a pobytovou částí. Foto: richardpachman.cz

Letošním tématem adventním vystoupení je láska, domov, víra, setkání a vedle Pachmanovy duchovní a písňové tvorby zazní i řada adventních melodií a novinek připravených pro letošní turné. Výtěžek z koncertu bude už podeváté věnován Dětskému centru ve Strančicích u Prahy.

„Diváci uslyší některé písně z našeho loňského Vánočního alba, koledy i adventní melodie pro předvánoční pohodu. K turné vychází ve spolupráci s Církví československou husitskou i DVD se záznamem představení scénického oratoria Mistr Jan Hus ze Staroměstského náměstí, kde jsem vedle Dity Hořínkové, Ilony Csákové, Tomáše Petříka, Andreje Beneše a dalších měl tu čest zpívat v den výročí upálení Jana Husa pro patnáct tisíc diváků,“ řekl Richard Pachman.

Olomoucké představení začíná v 19 hodin, v Prostějově už v 17 hodin. Vstupenky lze koupit v předprodeji i na místě.